Latvia | Kurzeme | Skrunda, Kuldīga | Venta
44 2 0343 0 Venta Skrunda - Kuldīga  
 

Šī maršruta veikšanai ieteikums ir vērot laika prognozi un vēja virzienus un neizvēlēties braucienu laikā, kad sola Ziemeļu vēju, tad laivojiens būs cīņa ar pretvēju.

Ar ceļa ("laivas") vēju no Dienvidiem, laivojiens būs burvīgs un  sportiskā režīmā laivojot, maršrutu var veikt vienas dienas laikā!

Skrundā starp Liepājas šosejas un dzelzceļa tiltiem Ventai no labā krasta pietek Ciecere. 

Aprakstot turpmākos 43 km līdz Ventas rumbai Kuldīgā, kā vienīgie vērā ņemamie orientieri jāmin Ventas mazās pietekas. Skrundā starp Liepājas šosejas un dzelzceļa tiltiem Ventai no labā krasta pietek Ciecere. Pēc 14,6km aiz Skrundas ir labā krasta pietekas Ponakstes ieteka, pēc 600m tai no kreisā krasta seko Ēnava, 10km tālāk ir Lējējupes ieteka, bet vēl 4,6km tālāk ir labā krasta pietekas Ēdas ieteka.

Venta šeit ir vienkārši plata, sekla un palēna upe, ir jāairē, tomēr ik pa laikam, it kā nenokurienes rodas neliela straumīte, kas palīdz tikt uz priekšu.

Par Kuldīgas tuvošanos liecina augsts radiotornis un apkārt tam satupušu mazdārziņu kolonija Ventas kreisajā krastā. Tad nāk Kuldīgas apvedceļa tilts un 2km aiz tā ir Ventas rumba.

Te noteikti vajag piestāt un pilnībā izbaudīt platā ūdenskrituma jaukumus un Kuldīgas ainavas. Jāatceras, ka Rumba nav laivojama. Ērti apnesieni iespējami gar abām ūdenskrituma pusēm. Starp Rumbu un Veco tiltu ir jestra straujtece, kuras plūdumā nezināmu iemeslu dēļ ir iemesti vairāki lieli betona bluķi ar asām malām. Sargiet laivas!